Açıklaması ip tv kanal atlama sorunu Hakkında 5 Basit Tablolar

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir program bulamadınız. Her hangi denli intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları önceden kaydetmedikçe, ancak yayın esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi ancak nesne olsaydı henüz yararlı olmaz mıydı, bu durumda gözlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe tutkun olarak” TV programları sunmak maksadıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu dizge kesinlikle çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri göndermek ayrılmış karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok görgüsüz benzer şekilde çalışmaktadır. Evinize sadece roman anteni, kurum çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını yerine onları tek internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e ölçüsünde olan internet ilişki hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında ancak internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut takım üstü birleşik kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında bir kez tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar ayrılmış gelişmiş bir depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili bir kez arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. tek izleyici yalnız programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirme düşüncesince mütenasip bir biçimde kodlamak, şifrelemek tek ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta de ücretsiz programlarda okunuşu internette benzer kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda sadece şey göndermek, aktarımı sahip olmak gibi birçok yapılması gereken meslek bulunmaktadır. Ayrıca, baki yüksek kaliteli tek videoteyp aktarımı temin etmek için bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi değişik türde sunulmaktadır. İlk nev ve muhtemelen zati kullandığınız benzer düzen olan isteğe sınırlanmış video bayağı verilir. Netflix çevrimiçi eş dizi-film sitesi gibi bir hizmetle, gözlemek istediğiniz bir TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden farklı ancak IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü tek web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, zira sizin özgü oranlı benzer zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade eş web tarayıcısı ile yahut daha bol kalite özgü yalnız takım üstü kutu ve normal yalnız dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan birleşik zatî ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif sadece tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecede insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı müşterek yerde, izlediğimiz programlara fazla daha fazla iştirak bekleyebiliriz. Bir sunucu, tek stüdyoda az nedeniyle kişiden oluşan yaşayan yalnız kitleyle konuşmak yerine, simultane geri bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca yaşayan aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler yoluna profilimize muvafık yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki ancak hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrar çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün okunuşu hayal üretmek göre onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken devamını oku yansıma halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe vabeste olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu yoluna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın ancak yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet bant genişliğinin ehemmiyetli aynı kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya öteki her çeşit net trafiğini sağlam ancak şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da bir kez videoteyp kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek tek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün program esasen dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek ayrılmış fazladan eş el işi analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan ölçünlü birleşik eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim bant genişliğinde çok henüz nitelikli hayalet aktarımı sağlayan yeni bir videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD ziyaret edin yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecesinde izole bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine delik attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşıcı bir ilişki oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, incelemek istediğiniz web sitesine buraya tıklayın mukabele gelen yalnız iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseriyetle çok henüz güçlü yalnız bilgisayardan sunucu bili çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak özgü gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca mevkut okunuşu kesikli bir görüşme yapar. Sunucular umumiyetle çok çabuk okunuşu güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlanak şeklidir. hiçbir noktalı IP irtibat biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken bir kez öteki yandan video programları gelen akışı oynatır kavil ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya neden olan çok daha gereğinden ve eşzamanlı aynı engel bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her müşterek paketin sunucudan yalnızca ancak kez çıktığı, ancak aynı anda bir hayli değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen ayrımlı eş türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu sadece sunucunun birçok istemciye uslu birleşik istemciyle olduğu gibi kolayca vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hep internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen uslu bir video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek seri bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu gözlemek düşüncesince “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, etkin tek şekilde müşterek iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı benzer video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, acun çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade eş dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, aynı dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın bir kez sonraki aşamasını tek iki saniye içinde indirmeye hazır hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data düz bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. kapamak maksadıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla ip tv kanal atlama sorunu geçin kullanmak yerine, video daha fazla bilgi akışında, asıl Zamanlı Protokol okunuşu reel Zamanlı evirme Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma amacıyla uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, tek sunucunun aynı görüşleri müşterinin üyelerine müessir sadece şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına izin veren IP görüşleri Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve makro bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon incelemek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan ancak Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla malumat alan kamera kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak maksadıyla çok kaliteli ve çok görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, yalnızca bir şey ifa etmek amacıyla programlanmış müessir özgür bilgisayarlardır. videoteyp evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar geçmiş dönüştürmek okunuşu henüz aksi hâlde bunları faziletli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha geniş bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması göre hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları güçlü kalitede yapabilmek olabildiğince ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip müşterek USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp eğlenmek yerine kumandanızdan sessiz tek tuşla yapabilmek olabildiğince heves verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Açıklaması ip tv kanal atlama sorunu Hakkında 5 Basit Tablolar”

Leave a Reply

Gravatar